БизнисБизнис.ПорталЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Шпанските авиопревозници очекуваат повеќе летови оваа зима отколку пред пандемијата

Шпанските авиокомпании очекуваат повеќе летови оваа зима отколку во истиот период пред пандемијата, но тие се повеќе се загрижени за зголемувањето на цените на горивото што може да го загрози нивното закрепнување, објави денеска шефот на асоцијацијата на авиокомпаниите АЛА, Хавиер Гандара.

Back to top button
Close
Close