ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Шпанскиот Уставен суд за неуставна ја прогласи и втората вонредна состојба во текот на пандемијата

Според шпанските медиуми, ова е трет „удар“ врз владата на премиерот Педро Санчез за време на пандемијата на коронавирусот, откако и воведувањето на првата вонредна состојба и прекинот на парламентарните активности беа оценети за неуставни

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close