0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

Шпанија прва во Европа воведува платено боледување за жени со силни менструални болки

Се очекува Владата во Мадрид утре да го одобри предлогот за измена на Законот со кој се предвидува менструално боледување од три до пет дена месечно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close