ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Шпанија и Италија уапсија 106 лица кои переле пари за мафијата

Повеќето од осомничените членови се италијански државјани и повеќето од апсењата се извршени на островот Тенерифе, дел од Канарските Острови, се вели во соопштението на Европол.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close