Дописници СветЕвропа

Шпанија бара Брисел да преземе мерки за зголемените цени на енергијата, Брисел анализира

Портпаролите на Европската комисија денеска потврдија дека пристигнало писмо потпишано од повеќе шпански министри и испратено до три членови на Европската комисија, меѓу кои и извршниот потпретседател задолжен за зелената транзиција, Франс Тимерманс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close