ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Шолц: Русија „повторно е закана“ за Европа

Русија го „загрозува меѓународниот поредок“ со војната во Украина, изјави германскиот канцелар Олаф Шолц на прес-конференцијата во Мадрид на крајот од Самитот на лидерите на земјите-членки на НАТО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close