0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Шолц: Нема враќање на состојбата од пред рускиот напад врз Украина

Кога ситуацијата ќе се промени, мора да се смениме и ние, рече Шолц во изјава за една германска телевизија на крајот од вториот ден од самитот на Г7 што се одржува на Баварските Алпи, пренесуваат британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close