ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Шолц: Катар има централна улога во новата енергетска стратегија на Германија

 Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека Катар ќе има централна улога во новата енергетска стратегија на Германија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close