БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Шолц и Курти во Берлин разговараа за визната либерализација за Косово и соработката

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска изрази задоволство од соработката меѓу владите на Германија и Косово и повика на натамошен напредок во либерализацијата на визниот режим за Косово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close