ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Шолц ги повика Германците да се држат заедно во соочувањето со економските проблеми

Германскиот канцелар кажа и дека растот на цените е голем проблем што вознемирува многу граѓани, и тоа со право. -Затоа мораме да дејствуваме заедно, рече Шолц.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close