0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Шолц: Германија со своите сојузници разговара за безбедносните гаранции за Украина

Германија разговара за безбедносните гаранции за Украина со своите сојузници со цел да се подготви за периодот по завршувањето на војната во Украина, изјави денеска германскиот канцелар Олаф Шолц за ТВ каналот АРД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close