ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Шмихал: Украина очекува до 16 милијарди долари дополнителна помош

Украина очекува до 16 милијарди долари дополнителна помош годинава од своите меѓународни партнери, истакна украинскиот премиер Денис Шмихал, јавија британски медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close