Посетете ја новата веб страна на МИА
ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Шмихал: Украина има доволно енергетски залихи за оваа зима

Украина има доволно резерви на јаглен и гас за оваа зима, независно руските напади врз нејзиниот енергетски систем, изјави денеска премиерот Денис Шмихал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close