БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Шмит утре ќе се обрати во Парламентот на БиХ, претставниците на Република Српска најавија бојкот

Претседателот на Претставничкиот дом на Парламентарното собрание на БиХ, Дениз Звиздиќ, соопшти дека утре пред пратениците на тоа тело ќе се обрати високиот претставник на меѓународната заедница во БиХ, Кристијан Шмит, кој ќе ги претстави своите ставови за актуелната политичка ситуација и стратегијата на дејстување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close