БалканБалкан.Портал

Шмит: Агресивната реторика и инциденти во БиХ водат до дестабилизација на мирот и безбедноста

Високиот претставник во БиХ, Кристијан Шмит ја осуди зачестената употреба на остра реторика и зголемување на бројот на инциденти во изминатите денови во различни делови на БиХ, што води кон дестабилизација на мирот и безбедноста, соопшти вечерва Канцеларијата на високиот претставник (ОХР).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close