0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталЛокални избори 2021Македонија.СлајдерПолитика

Шмид: Очекувам земјата да ги спроведе сите препораки од ОДИХР за изборите

Генералната секретарка на ОБСЕ Хелга Шмид денеска изјави дека секогаш е важно да се спроведат препораките коишто се даваат пред и по изборите и очекува Северна Македонија да ги спроведе сите препораки.

Back to top button
Close
Close