0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Шкупи без повредениот Рватубаје во пролетниот дел од сезоната

Актуелниот лидер во Првата македонската фудбалска лига (ПМФЛ), Шкупи, ќе мора да ја продолжи трката за шампионската титула без клучниот дефанзивец во своите редови Абдул Рватубаје, откако интернационалецот од Руанда поради повреда ќе го пропушти пролетниот дел од сезоната.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close