Политички партии

Шкријељ: Дијалогот успеа, рекордно зголемување од 15 отсто на платите во образованието

Постигнат е договор за зголемување на платите во образованието во висина од 15 отсто, од септември оваа година, односно зголемување во просек од над 3.500 денари, во време на најголема светска економска криза Ова е историско зголемување на платите во основното и средното образование. Досега во три наврати платите во образованието се зголемија за 21 отсто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close