0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Шкотланѓаните поделени околу вториот референдум за независност

Истражувањето, спроведено од агенцијата „Панелбејс“ (Panelbase) за весникот „Сандеј Тајмс“, покажа дека 44 отсто од гласачите изразиле противење на одржување референдум, додека 43 отсто биле за негово спроведување.Анкетата е спроведена со 1.010 гласачи, а еден од 10 испитаници ниту го поддржува ниту се противи на гласањето, додека три отсто од нив не знаат за што се.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close