0_Спорт.ПорталФудбал

Шкендија елиминирана од Хајдук во младинската ЛШ

Фудбалерите на Шкендија го завршија настапот во младинската Лига на шампиони (ЛШ), откако попладнево во Сплит загубија и во реваншот од Хајдук со 3-1 (2-0) и со вкупен резултат од 5-1 се елиминирани во 1. квалификациско коло.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close