Општински вестиСкопје

Шилегов: Првата од трите галии во Вардар заминува во историјата

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов објави на својата Фејсбук страница дека е започнато уривањето на едната од трите галии на реката Вардар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close