Општински вестиСкопје

Шилегов и Вуковиќ го посетија новиот мост на „Булеварот АСНОМ“

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов и градоначалникот на Подгорица Иван Вуковиќ, кој престојува во дводневна посета на Скопје, денеска го посетија новиот мост на „Булеварот АСНОМ“ кој е во завршна фаза на изградба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close