Локални избори 2021Политички партии

Шилегов: Зошто Арсовска продолжува да ја лаже јавноста дека нема бугарско државјанство

Имав прилика денеска да ги видам информациите во медиумите и искрено многу непријатно се изненадив, коментира актуелниот градоначалник на Скопје и кандидат за втор мандат, Петре Шилегов по објавата на СДСМ дека неговата опонентка Данела Арсовска имала бугарско државјанство.

Back to top button
Close
Close