СветСвет.Портал

Шеф на иранската дипломатија: Иран наскоро ќе ги обнови нуклеарните преговори

Иран многу брзо ќе се врати на преговарачка маса за обнова на почитувањето на нуклеарниот договор од 2015 година, изјави денеска иранскиот министер за надворешни работи, Хосеин Амир-Абдулахиан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close