0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

Шефот на Хрватското здружение на банки: Недостигот на работници е поголем проблем од инфлацијата

Во интервју за tportal, првиот човек на Хрватското здружение на банки, Зденко Адровиќ, уште еднаш укажа на проблемите заборавени во пандемијата, кои повторно излегуваат на виделина. „Потребна ни е либерализација на пазарот на труд, како и низа реформи во економијата“, вели Адровиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close