СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Шефот на Модерна вели дека компанијата во март ќе има бустер доза против Омикрон

Модерна би можела да го заврши тестирањето на засилувачката доза за варијантата Омикрон во март и да поднесе барање за одобрување во САД, изјави претседателот на компанијата Стивен Хог.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close