БалканДописници Свет

Шефот на кинеската дипломатија во посета на Тирана

Претседателот на Албанија, според соопштението од неговиот кабинет, го поздравил традиционалното пријателство и односи меѓу двете земји и народи и изразил желба за нивно дополнително зајакнување во иднина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close