0_Магазин.ПорталВидео изјаваЗанимливости

Шест месеци излегува лава од вулканот Фаградсфјал, во близина на Рејкјавик

Повеќемесечниот спектакл, што варира од бавен проток на лавата до подраматична ерупција на поголеми грумени, е голема туристичка атракција што на Исланд досега привлече повеќе од 300.000 посетители.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close