0_Спорт.ПорталФудбал

Шест месеци затвор за хулиганот кој го прекина дербито меѓу Лион и Марсеј

Францускиот хулиган, кој во неделата со пластично шише го погоди фудбалерот Димитри Пајет за време на дерби натпреварот Лион и Олимпик Марсеј е осуден денеска на казна затвор во траење од шест месеци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close