0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Шест лица осомничени за насилство во Скопје, предложена мерка притвор

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против шест лица и тоа пет мажи и една жена, за кривично дело насилство од член 386 став 6 во врска со став 3 и став 1 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close