Дописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Шест кандидати за градоначалник на Врапчиште се обврзаа на фер избори и кампања без инциденти

Шест од вкупно седум пријавени кандидати за градоначалници на општина Врапчиште ставија потписи на Кодексот за фер и демократски избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close