СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Шест жртви, од кои две деца, во напад во северна Сирија

Шестмина цивили, меѓу кои две деца, загинаа, а 30 беа повредени во бомбардирањето на северниот сириски град Африн, соопшти Сириската опсерваторија за човекови права (СОХР).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close