0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Шестмина загинати, 15 ранети во напад со ракетни фрлачи на Славјанск

Шест лица загинаа, а 15 се ранети во напад со повеќе ракетни фрлачи на Славјанск, град во источна Украина, изјави градоначалникот Вадим Лиах.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close