0_Web_АктуелноБалканБалкан.Портал

Шеснаесет новински агенции, меѓу кои и МИА, ќе добијат средства од ЕУ за „европска редакција“

Потпретседателката на Европската комисија, Вера Јурова и еврокомесарот Тиери Бретон денеска ќе ги претстават плановите за медиумските правила низ ЕУ на Форумот на европските информативни медиуми и ќе ги објават средствата од ЕУ за формирање „Европска редакција“ која ќе обедини 16 новински агенции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close