0_Македонија.ПорталОпштество

Шекеринска ќе го отвори Меморијалниот турнир во мал фудбал во чест на загинатите бранители

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ќе го отвори традиционалниот централен Меморијален турнир во мал фудбал, во чест на загинатите бранители. Турнирот ќе се одржи во спортскиот центар „Борис Трајковски“, под покровителство на Министерството за одбрана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close