0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Шекеринска: Сојузништвото со САД не било никогаш поцврсто, со државата Вермонт нè врзува тридецениско партнерство и пријателство

Следната година прв пат ќе бидеме домаќини на голема воена вежба со падобрански елементи и очекуваме тим од Националната гарда на Вермонт да ни се придружи. Тоа ќе биде уште една шанса за нас да покажеме колку нашата соработка е блиска и успешна, изјавила министерката за одбрана Радмила Шекеринска на прес-конференцијата во Вермонт, со што ја заврши повеќедневната посета на САД.

Back to top button
Close
Close