0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Шекеринска – Санино: Евроинтеграцијата не смее да се одолговлекува, време е ЕУ да испорача

Северна Македонија испорача резултати. Тоа го потврди и Извештајот на Европската Комисија, која ги пофали нашите резултати во реформите, транспарентноста, борбата со корупција, институционалниот развој. Сите тие резултати макотрпно ги обезбедивме, со многу работа и посветеност, соопшти на денешната средба министерката за одбрана Радмила Шекеринска, која во Брисел се сретна со генералниот секретар на Европската служба за надворешно дејствување, Стефано Санино.

Back to top button
Close
Close