0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Шекеринска: Покажавме дека ги испорачуваме очекуваните резултати

Со потпишување на утрешната декларација ја комплетираме воената интеграција со НАТО, со што стануваме подеднакво рамноправна членка. Во сите воени делови од Алијансата покажавме дека ги исполнуваме зацртаните цели, дури и во услови на многу амбициозна агенда ги испорачавме очекуваните резултати, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска на денешната финална конференција на Групата за воена интеграција на Република Северна Македонија во НАТО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close