0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Шекеринска на средби во ЕУ: Треба да видиме реална желба за решение од Бугарија

Министерката за одбрана на Северна Македонија Радмила Шекеринска, ја искористи посетата на Брисел да оствари средба со ЕУ претставници, при што истакна дека за Северна Македонија време е Бугарија да покаже желба за решение, јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close