ЕвропаЕвропа.Портал

Шведски министер: Авганистан се движи кон економски колапс

Авганистан се движи кон економски колапс што ризикува да ја доведе земјата во нова политичка криза, предупреди денеска шведскиот министер за меѓународна развојна соработка Пер Олсон Фрид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close