0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Шведска најави закон со кој на граѓаните ќе им се олесни плаќањето на високите зимски сметки за струја

Шведската Влада денеска објави дека ќе усвои закон со кој ќе го принуди операторот на јавната мрежа за пренос на електрична енергија во земјата да помогне во ублажувањето на очекуваните високи сметки за електрична енергија оваа зима за шведските домаќинства и бизниси

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close