0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерДописници СветЕвропа

Шведска и Финска во НАТО, Турција „мора да го направи својот избор“, вели Париз

Генералниот секретар на Алијансата е на првата линија, но на Турција е да го направи својот избор пред своите одговорности. Дали таа сака да ја зајакне Алијансата или е против тоа? Што нема да успее да доведе до прашања за нејзиното однесување како членка на НАТО, изјави Катрин Колона во интервју за Журнал ду Диманш.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close