ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Шведска го продолжи прекинот за употреба на вакцината на Модерна кај младите

Шведска ја продолжи паузата за користење на вакцината против Ковид-19 на „Модерна“ кај младите под 30 години, поради ретки несакани ефекти на срцето, објави денеска шведската Агенција за јавно здравје.

Back to top button
Close
Close