0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Швајцарците денеска на референдум се изјаснуваат за ковид потврдите

Противниците на ковид потврдата со петиција ги принудија властите да се оди на гласање. Тие се спротивставуваат на овој докуемнт за влез на настани или во ресторани, кажувајќи дека тоа ќе ја подели државата и индиректно ќе ги принуди луѓето да се вакцинираат. Меѓутоа, на неодамнешните анкети се виде дека околу 60 отсто од испитаниците се против укинување на ковид сертификатите

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close