ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Швајцарските гласачи одобрија зголемување на возраста за пензионирање за жените

Гласачите во Швајцарија одобрија зголемување на старосната граница за пензионирање на жените од 64 на 65 години со исклучително мала разлика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close