ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Швајцарските власти најавија построги мерки, препорачуваат што поголем број граѓани да работат од дома

Швајцарските власти денеска најавија воведување построги мерки поради зголемувањето на бројот на заразени со Ковид-19 и ја повторија препораката што поголем број граѓани да работат од дома.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close