0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Швајцарија ќе уништи 10,3 милиони вакцини против Ковид-19 на Модерна

Швајцарија е принудена да уништи 10,3 милиони дози од вакцината против коронавирусот на Модерна, бидејќи им истече рокот, соопшти швајцарското Министерство за здравство

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close