Европа

Швајцарија ќе купува 36 борбени авиони Ф-35А

Швајцарската влада денеска најави дека ќе потпише договор за купување на 36 борбени авиони „Локид Мартин Ф-35А“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close