0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Шаќири: Ќе бидеме единствена земја во регионот која го развива дигиталниот идентитет

Во банкарскиот и приватниот сектор веќе се развива дигиталниот идентитет, а во фаза на подготовка е и на порталот за електронски услуги, најави денеска министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири во Подгорица каде учествува на Дигиталниот самит на Западен Балкан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close