0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Шаќири: Решени сме да ги завршиме реформите

Министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири и вицепремиерот за борба против корупцијата и криминал, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски денеска се сретнаа со средба со претседателот  на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) Билјана Ивановска.

Back to top button
Close
Close